екскурсія

Мистецтво нескорених

2,5 години
400 грн
02 червня, неділя - 12:00
16 червня, неділя - 12:00
29 червня, неділя - 12:00
Євгена Чикаленка, 42/4, будівля банку Credit Agricole (у дворику).
З відвідуванням музею-майстерні АРВМ.
Бути собою навіть в найтемніші часи, не зрадити своїм ідеалам та мистецькому баченню — такий вибір торкнувся багатьох українських митців минулого століття, затиснутих у лабетах «соціалістичного реалізму» радянщини.
Доля щедро дарувала Україні талановитих художників та скульпторів. Але буремні часи революцій 1917-1922 років призвели до встановлення в Україні радянської влади і творчість вільних художників стає ворожою для радянської України.

З'являється таке поняття, як «радянський соцреалізм» — єдиний дозволений художній метод, що панував в Україні. А всіх, хто був «не радянським», нищили та ламали.

На екскурсії ми будемо досліджувати українське мистецтво та шукати відповіді на запитання. Чому нищили? Чому забороняли? Кому вдалося вистояти, вижити, зберегти свою гідність і свій доробок? Як нескорений український авангард початку 20-го століття вплинув на зародження другої хвилі авангарду, проникнутого духом дисиденства?

Відповіді будемо шукати на прикладі життя і творчості талановитих українців, які жили і творили в радянські часи, які ходили цими ж вулицями, якими вирушимо і ми. Героями нашої подорожі будуть Олександр Архипенко та Олександра Екстер, Анатоль Петрицький та Михайло Жук, Алла Горська та Віктор Зарецький, Іван Марчук та Ігор Гайдай і не тільки.

Завершимо екскурсію знайомством з унікальним музеєм АРВМ.
Для того і служать мистецтва, щоб дати можливість пізнання добра і зла.
— Альбрехт Дюрер
подробиці екскурсії
Під час екскурсії ми:
1
Дізнаємося, чому радянський «соцреалізм» немає нічого спільного з реальністю, а навпаки — фальшиве мистецтво.
2
Поговоримо про київську «підпільну культуру» або андеграунд і те, який зв'язок між епатажними виставками та цегляним заводом.
3
З’ясуємо, як порожнеча стала мистецтвом та що таке «архипентура».
4
Уявимо, який об’єкт мистецтва описали словами: «одночасно мітла, труба, лопасть пропеллера, зламаний вуличний ліхтар чи гілка мертвого дерева».
5
Дізнаємося, який художник поєднав павука, ткача, жіноче волосся і створив шедеври.
6
Почуємо, хто придумав «чорний календар» і як він може стати запорукою успіху.
7
Дізнаємося, який памʼятник радянських часів започаткував гігантоманію у пропагандистів.
8
З’ясуємо, хто з українців був першим представленим на Венеційській бієнале.
9
Знайдемо першу приватну фотостудію Києва, яка стала відродженням товариства фотографів «Дагер» початку 20-го століття.
Музей-майстерня АРВМ
Що побачимо
У самісінькому серці Києва за непримітними воротами оселився справжній мистецький дивосвіт — Музей-майстерня АРВМ.

Дивовижні скульптури охороняють будинок, прикрашений різнокольоровою мозаїкою. Всередині вас зустрінуть незвичайні скульптури, картини та гобелени.

У цій майстерні майже все життя творили скульптори Ада Рибачук і Володимир Мельниченко, автори мозаїк київського Центрального автовокзалу, художнього оформлення Київського Палацу дітей та юнацтва та найвеличнішого монументального твору 20-го сторіччя — «Стіни пам'яті» на Байковому кладовищі, яку в радянські часи залили бетоном. Вони мріяли, щоб музей в їх будинку був «молодим», тобто ніяких «охоронців» у вигляді сердитих тіток, а навпаки, живе спілкування, майстер класи, виставки.

Це місце, яке залишить глибокий слід в уяві кожного, хто доторкнеться до мистецького світу талановитих та самобутніх українських митців.
Вартість та умови
 • 400 грн
  Вартість квитка: 400 грн.
  Діти до 13 років: 350 грн.
  Діти до 6 років безкоштовно.
 • 2,5 години
  Тривалість екскурсії: 2,5 години.
 • Українською
  Екскурсія проводиться українською мовою
місце зустрічі
Місце зустрічі
Вулиця Євгена Чикаленка, 42/4 (колишня Пушкінська), будівля банку Credit Agricole (у дворику). Метро: «Площа Українських героїв» (колишня «Льва Толстого»).

Завершення
Вул. Малопідвальна, 10, музей-майстерня АРВМ.
Проводить екскурсію
гідеса
Валентина Прибиткова
Валентина Прибиткова — одна з найкращих гідес Києва, яка вміє зачарувати словом та унікальною харизмою. Знає про Київ все і трішки більше, а її манера проведення екскурсії закохає вас у місто як вперше.

Всі екскурсії